13 лютого 2012 р.

Діяльність Центру правової інформації та консультацій у 2011 році

У червні 2011 року в нашому місті було створено Центр правової інформації та консультацій. Його діяльність координує Асоціація юристів Кам’янець-Подільського за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. 
За рахунок коштів фонду придбано необхідне обладнання, забезпечено телефонний зв’язок і доступ до мережі Інтернет.
До Центру правової інформації та консультацій уже звернулися близько тисячі осіб, з яких 75% – міські жителі, решта – мешканці сіл Кам’янець-Подільського та навколишніх районів (Чемеровецький, Новоушицький, Дунаєвецький).

Серед відвідувачів Центру основну частину становлять пенсіонери (близько 70%), тимчасово безробітні (близько 10%), працівники бюджетних установ (близько 7%), підприємці та самозайняті особи (6%), працівники комерційної сфери, військовослужбовці та студенти.
Фахівці Центру надали понад 800 консультацій, підготували понад 300 позовних заяв до судів, звернень до органів державної влади, місцевого самоврядування, установ та організацій, надали допомогу у складанні договорів.

Більше половини звернень стосувалися соціального забезпечення, решта справ – адміністративні, земельні, спадкові, трудові, договірні, господарські, сімейні, житлові спори, спірні питання виконання судових рішень та справи інших напрямів.

Центр запроваджував процедури медіації у спорах, стороною в яких є органи державної влади та місцевого самоврядування.

З серпня 2011 року на шпальтах тижневика “Все про місто” вийшло 25 публікацій з роз’ясненнями щодо застосування окремих положень чинного законодавства.

З вересня 2011 року щотижня в ефір Кам’янець-Подільської телерадіокомпанії виходить 15-хвилинна телепередача “Маю право”, присвячена роз’ясненням певних категорій правовідносин, які є актуальними для пересічних громадян і з якими найчастіше люди стикаються на практиці.

0 коммент.:

Опублікувати коментар